Oldalak / Pages

2011. szeptember 5., hétfő

A Twitter gyorsabb, mint a földrengés (videó)

Néhány vicces videót már megosztottunk veletek a Twitterrel vagy egyéb social média site-okkal kapcsolatban. A mostani a Twittert reklámozza fura, de szerintünk vicces módon. A Twitter rohamos növekedését és gyorsaságát mi is tapasztaljuk, lévén, hogy nem nézünk TV-t, az utóbbi időben pedig hír oldalakat se nagyon olvasgattunk, szóval ha bármi történt/történik a világon, elsődleges hírforrásnak most már a Twitter számít, ugyanis ezen online vagyunk naponta több órát.

Ne maradjatok le ti se! Twitterezzetek okosan! :)


2011. szeptember 3., szombat

David Lebovitz a Twitter központjában

Kép: innen

David Lebovitz legújabb blogbejegyzéséből kiderül, hogy a napokban járt a @Twitter központjában, San Franciscoban. A Twitter meghívásának tett eleget. Cikkéből kiderül néhány érdekesség a Twitterrel kapcsolatban, amit szeretnénk megosztani veletek: 
- a cég jelenleg 650 alkalmazottal működik
- a központban van egy DJ pult 
- @Lady Gaga az a személy, akinek a legtöbb követője van a Twitteren
- a Twitter személyzetnek pedig @Justin Bieber a kedvence (ez nem derült ki, hogy miért)
- érdekesség, hogy a Twitter központjában (irodáiban) nincsenek telefonok egyáltalán, az alkalmazottak mindent a Twitteren keresztül vagy DM (direct mail - szintén a Twitteren) formájában kommunikálnak le ---> és működik! :)
- van egy nagy fehér táblájuk, amelyet az alapító helyezett el az irodában, hogy azon kommunikáljanak, valamint a cég értékeinek építésével kapcsolatos ötleteiket megosszák egymással.

2011. augusztus 8., hétfő

Goldenblog 2011.


Nagy meglepetésünkre bekerült a blogunk a HVG által szervezett Goldenblog versenybe az "Egyéb blogok" közé. Köszönjük a nevezést. Ha úgy érzitek jó az, amit csinálunk, támogassatok bennünket. Szavazni ezen a linken lehet.

Most egy rövid pihenőre megyünk, aztán jövünk vissza új témákkal. Hajrá, hajrá twitterezés!

2011. július 11., hétfő

Lehetek a barátod? (videó)

Elgondolkodtatok már azon, hogy mennyire furcsa és nem valóságos az online "társadalmi életünk"? Íme egy vicces videó arról, hogy milyen nevetséges és fura lenne a virtuális életünk a valóságban... :) Nekünk nagyon bejön a videó, örülünk, hogy valaki leforgatta!



2011. május 30., hétfő

Twitter chat

Bizony, bizony. A Twitteren chatelni is lehet. Ennek a működésére akkor jöttünk rá (vagyis már korábban is sejtettük, csak nem tudtuk, hogy működik), amikor egy online fotós workshop-ot néztünk (Seattle-ből közvetítették) és természetesen a workshop-nak volt külön Twitter chat oldala, ahol kérdéseket lehetett feltenni, hozzá lehetett szólni az eseményekhez. Hihetetlen profin vannak megszervezve a külföldi konferenciák, workshop-ok. A social media tárház teljes skáláját felvonultatva kihasználnak minden platformot. Itthon miért vagyunk még mindig lemaradva? A Facebook most pörgött fel (de úgy látszik ezen túl még nem látnak az emberek), a Twitterről még alig hallottak néhányan, azt meg már ne is említsük, hogy a "Pinterest is the new Facebook." A Pinterest zseniális találmány, nagyon addiktív, de a világ egyik leginspirálóbb social media site-ja. Bár itt a social-nak kevesebb szerepe van, inkább az inspirálódásra, ötlet gyűjtésre helyeznénk a hangsúlyt. Akit egyébként érdekel a dolog, dobjon egy emailt nekünk, küldünk neki meghívót, ugyanis oda csak így lehet beregisztrálni. Na, de vissza a témánkhoz...

Ezen az ominózus workshop-on is elhangzott, meg egy másik konferencián is nagy emberek szájából az alábbi mondat: "If you are a blogger you need to be on Twitter and Facebook." Nem is akarjuk tovább hangsúlyozni, hogy mennyire fontos a jelenlét a Twitteren... :)

Szóval, hogyan is működik a chat...

1. Először is ellátogatunk a TweetChat oldalára. Jó, ha már van Twitter felhasználónevünk, így nem kell külön beregisztrálni. Második lépés, hogy a témánkkal kapcsolatban létrehozunk egy kettőskeresztes (#) kifejezést. A kettőskereszt jel (#) a Twitter közösség jelzése arra, hogy az egyes rövid üzenetekhez egy fontos metaadatot csatoljanak. Például, ha a "Vissza a jövőbe" című film trilógiáról szeretnénk Twitter társainkkal és bárkivel a Twitteren cseverészni, akkor alkossuk ezt meg: #visszaajovobe. Ha külföldiekkel is chatelünk, de a kettőskereszt után egy magyar szót használunk, akkor javasoljuk az ékezetek elhagyását, ugyanis a külföldiek nem biztos, hogy tudnak hosszú ű-t gépelni, így elesnek a chatelés lehetőségétől.

2.  Válasszunk ki egy témát, majd indítsduk el a chatelést kettőskereszttel. Ezek a jelek (#) olyan speciális - általában trendelő, népszerű - témákat jelölnek meg, melyekkel a közösség célja az, hogy a hasonló témában csicsergő emberek megtalálják egymás hozzászólásait az adott témát illetően. A TweetChat segíti leszűkíteni a Twitteren folyó információáramlást az olvasót érintő témára a kettőskeresztek használatával. Egy kiválasztott kettőskereszttel megjelölt téma azonnal egy Tweetchat (tweetcsevegés) szobába irányítja a felhasználót.

3. Társalogjunk, csevegjünk valós időben. Egy megnyitott platform lehet, hogy csak néhány óráig él. A "User Control" menüben beállíthatjuk azt, hogy kikkel szeretnél chatelni, és kikkel nem (a spameket le tudjuk tiltani!).

Hajrá, hajrá!

2011. április 16., szombat

Jó hír :)

Régen jelentkeztünk bejegyzéssel. Elfoglaltak vagyunk, de a Twitter megismertetése a magyar közönséggel még mindig szívügyünk, ugyanis folyamatosan látjuk, hogy az emberek nem megfelelően (értsd: állandó önreklámozásra) használják a Twittert. Pedig nem ez a cél. Ha csak magadat reklámozod és nem építesz kapcsolatokat, nem kommunikálsz, nem fog veled vagy a termékeddel foglalkozni a Twitter közösség. :)

Most rövidre fogjuk és csak egy jó hírt szeretnénk megosztani veletek. Korábban már írtunk a FollowFriday-ről és annak jelentőségéről. Minden pénteken ajánlhatunk egy vagy akár ötven személyt követésre. A FollowFriday nagy népszerűségnek örvend a twitterezők körében. Felállítottak egy FollowFriday rangsorolót is,  amivel országokat, felhasználókat rangsorolnak az alapján, hogy péntekenként hányan ajánlották az adott személyt követésre és ő hány személyt ajánlott. Blogunk egyik írója néhány héttel ezelőtt ezen a rangsoron  (magyarországi vonatkozásban) az eddigi legjobb eredményt érte el: 3. helyezett lett! Gratulálunk!


2011. március 8., kedd

A három C

Azt hiszem megegyezhetünk abban, hogy a Twitter mára jelenséggé vált. Sokan idehaza még nem értik zseniális értékeit, nem tudják használni, ezért nem is foglalkoznak vele. Pedig érdemes megtanulni...

Való igaz, sokan használják nárcizmusuk kifejező eszközeként, vagyis percről percre tudósítanak életük minden mozzanatáról. Azonban a Twitter, ahogy már korábban is hangsúlyoztuk, egy hihetetlen eszköz  többek között az alábbi három dologra:

1. Content (az első C) = Tartalom
A Twitter "rákényszeríti" az írókat, bloggereket, kiadókat, cégeket, magánszemélyeket, stb., hogy besűrítsék mondanivalójukat, ötleteiket maximum 140 karakterbe, ami eléggé nagy kihívás. Ezáltal új típusú tartalmakat hoznak létre.

2. Conversation (a második C) = Párbeszéd
A Twitter egy olyan platform, ahol párbeszédek, beszélgetések történnek, de mégsem chat szoba és nem is azonnali üzenetküldés vagy email. Inkább úgy kell elképzelni, mint egy nagy szobát, ahol mindenki székeken ül körökbe rendeződve és beszélgetnek egymással. De bármelyik pillanatban ezek a körök átfedhetik, keresztezhetik egymást és új kapcsolatokat hozhatnak létre. 

3. Connections (a harmadik C) = Kapcsolatok
A Twitternek köszönhetően olyan emberekkel találkoztam, akiket lehet, hogy másképp soha nem ismertem volna meg. Olyan emberekkel kommunikálok, akikre felnézek, akiket példaképeimnek tekintek. És igen, a Twitternek köszönhetően jutottam már olyan lehetőséghez, amelyet aligha csíptem volna meg nélküle.

Néhány tipp, hogy hogyan is indulj el a "twitterszférában"...

1. Regisztrálj ingyenesen a twitter.com weboldalon. Ehhez már nyújtottunk segítséget egy korábbi bejegyzésünkben.

2. Tölts fel magadról vagy a profilodról, céged logójáról egy képet avatarként. Érdemes egy jó képet választani, amit hosszú távon szeretnél megtartani. Lehetőleg kerüljük színészek, énekesek, celebek fotóinak a kirakását. Vállaljuk saját magunkat.

3. Feltétlen add meg a blogod, weblapod linkjét. Ha nincsen ilyen, mutasson a link a Facebook vagy a LinkedIn profilodra.

4. Kezdj el olyan személyeket követni, akiket érdekesnek találsz, hasonló az érdeklődésük a tiédhez.

5. Kezdj el kapcsolatokat építeni. Válaszolj az általad követett embereknek. Indíts párbeszédeket. Erre van a Twitter (nem pedig arra, hogy csak és kizárólag magunkat reklámozzuk!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

6. Tedd ki saját blog bejegyzéseid vagy más cikkek linkjeit a Twitter oldaladra, amelyeket érdekesnek találsz és úgy gondolod, fontos megosztanod (főleg olyan témájú írásokra gondolok, amelyek a profilodba, érdeklődésedbe vágnak).

7. Aztán alkalmanként lépj ki a Twitterből. Igen. Ismerd a korlátaidat. :)

A legtöbb ember, aki feliratkozik a Twitterre (és sok ilyen van a környezetemben, hidd el) először nem érti,  hogy mi ez, hogy működik, mire jó... A kulcs a rendszer megismerésében van, aztán egy kis idő után még mókásnak és hasznosnak is fogod találni... és talán még nyereségesnek is!

2011. február 7., hétfő

Hogyan rövidítsünk linkekeket?

A Twitter bejegyzések hosszúsága limitált, mint az sms-eké. 140 karakter áll a rendelkezésünkre, hogy közhírré tegyük fontos információinkat, fotóinkat. Minél gyakoribb Twitter felhasználóvá válunk, annál jobban megtanuljuk, hogyan rövidítsük le mondatainkat, szavainkat, természetesen a magyar  helyesírás szabályait betartva (nem vagyunk hívei a szavak helytelenül leírt rövidítésének). 

De mi van a weblinkekkel, amelyeket szeretnénk beszúrni az aktuális tweet-ünkbe és 3 km hosszúságúak? Ezekhez nyújtanak segítséget az URL rövidítők, amelyeknek célja, hogy a korlátozott számú karaktereket ne foglalja el esetenként a sok-sok karakteres webcím, vagyis egy 250 karakterből álló linkből csinál egy 20 karakternyi linket. Ha egy 20 karakternyi linket beszúrunk a tweet-ünkbe, máris marad 120 karakternyi helyünk a szövegre. Nem sok, de legalább tudunk írni valamit.

Az első URL rövidítő szolgáltató a Tiny URL volt, amely 2002-ben debütált. Annyira népszerűvé vált, hogy még legalább 100 hasonló weblapot létrehoztak linkek rövidítésére. Mi csak a legfontosabbakat, legjobbakat mutatjuk be. Nagyon egyszerű a Tiny URL használata. Felmegyünk a weblapra, az "Enter a long URL to make tiny:" kockájába bemásoljuk a hosszú linkünket, ráklikkelünk a "Make TinyURL!" gombra és már meg is kaptuk a 26 karakteres linkünket. A Tiny URL ugyanis bármilyen hosszúságú linket 26 karakterbe sűrít be és azt is megtudjuk, hogy az eredeti linkünk hány karakterből állt.

Előfordulhat, hogy a tinyurl.com és a bit.ly olyan URL-t generálnak, amelyeknek van emberi nyelven is értelme (vagyis értelmes szót alkotnak a rövidítő webcímek), bár ezek általában hosszabbak karakterszámban, mint azok, akik a rövidítő URL hosszúságát tekintik elsődleges fontosságúnak (és így karakterszámban sokkal kevesebb is elég ezekből.)

Nézzünk egy példát: mondjuk egy youtube videó linkjét szeretnénk közzétenni a Twitteren. A videó linkje eredeti hosszúságban: http://www.youtube.com/watch?v=pfq000AF1i8. Bemásoljuk ezt a linket a fent említett módon a Tiny URL kockájába, klikkelünk egyet és ezt kapjuk: http://tinyurl.com/286tm3c. Kimásoljuk a kapott linkünket és beillesztjük az adott helyre (tweet-be, weblapra, bárhova, stb.). Bármelyik linkre is kattintunk, ugyanoda fogunk eljutni.

A bit.ly az egyik legjobb szolgáltató (saját tapasztalat) linkek rövidítésében. Itt érdemes beregisztrálnunk, mert akkor azt is tudjuk követni, hogy az általunk lerövidített linkekre hányan klikkeltek. Regisztráció nélkül is működik a rövidítés, de ha kíváncsiak vagyunk, hogy hányan kíváncsiak arra, amit közzé teszünk a Twitteren, akkor feltétlen regisztráljunk. :)

Nézzünk egy példát a bit.ly-re is. Kerestünk egy nagyon hosszú linket (port.hu, Harry Potter és a Halál Ereklyéi I. rész): http://port.hu/harry-potter-es-a-halal-ereklyei-i.-resz-harry-potter-and-the-deathly-hallows:-part-i/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=112281&i_city_id=3372&i_county_id=1&i_topic_id=0, ezt beillesztjük a bit.ly-n a nagy világoskék kockába "Shorten your links and share from here", klikkeljünk az alatta lévő kis kockára "Shorten" és már meg is kapjuk a rövidített linkünket, amely így néz ki: http://bit.ly/gzxqcV. Máris könnyebben kezelhető egy 20 karakterből álló link, igaz?

Ha a bit.ly-n beállítjuk az automatikus link rövidítést, akkor ahogy bemásoljuk a hosszú linkünket a nagy világoskék kockába, azonnal le is rövidíti azt, anélkül, hogy ráklikkeltünk volna a "Shorten"-re. Ezt a rövidítés alatt tudjuk beállítani: klikkeljünk a világoskék "Share settings"-re és tegyünk egy pipát az "Auto-shorten my long links (uncheck to manually shorten links)"-hez. Ha ez ki van pipálva, akkor a hosszú link bemásolása után azonnal megkapjuk a rövidített, kimásoljuk és beillesztjük oda, ahova szeretnénk.

Lentebb találjuk az utolsó 10 lerövidített linkünk statisztikáját a "Link & Bund History: 1-10" résznél. Azonban, ha kíváncsiak vagyunk egy még részletesebb statisztikára, akkor itt a bit.ly weblapon a legfelső kék csíkban klikkeljünk az "Analyze"-ra. Itt találunk olyan adatokat, hogy honnan, melyik országból klikkeltek a linkjeinke.

A Google tavaly ősszel tette elérhetővé Goo.gl nevű link rövidítő szolgáltatását a nyilvánosság számára. Állításuk szerint a legstabilabb, leggyorsabb, valamint a legbiztonságosabb jelenleg elérhető ilyen szolgáltatás az övék. Állítólag 2009 elején a Google próbálta felvásárolni a bit.ly-t, de a tényleges üzleti tárgyalásokig nem jutottak el. Nagyon egyszerű a használata: másoljuk a linkünket a weblapon a "Paste your long URL here:" fehér kockájába, klikkeljünk a "Shorten"-re és már meg is van a rövidített linkünk, amely 19 karakterből áll.

Még több infó a link rövidítésről a Wikipedian.

2011. január 28., péntek

Hol látjuk, ha valaki megemlített minket a Twitteren?

A nagy kérdés, hogy hol láthatjuk, ha valaki megemlít minket a Twitter szférában??? Előfordulhat, hogy olyan ember említ meg minket, akit mi egyáltalán nem követünk (így soha nem is láthatjuk a megjelenő üzeneteit), de olyan is megemlíthet minket, akit követünk, csak lehet, hogy átsiklunk az üzenete felett és nem vesszük észre, hogy éppen dicsér minket valamilyen okból kifolyólag.  Ha pedig dicsér, érdemes neki megköszönnünk. 

Ha már rengeteg embert követünk és nincs időnk minden üzenetet (tweet-et) elolvasnunk, ami megjelenik az üzenőfalunkon, létezik egy szűrő, amely azokat az üzeneteket gyűjti össze, ahol a mi nevünk meg lett említve. Persze ehhez szükséges a @ jel, hogy odategyék a Twitter felhasználó nevünk elé. (Fontosnak tartjuk megjegyezni, hogy, ha mi is írunk valakiről, akkor a @ jel majd a neve után feltétlen hagyjunk egy szünetet, mert ha nem ezt tesszük, nem lesz a neve klikkelhető és így az illető se fogja látni, hogy őt megemlítették valahol!!! Példa: "Nézzétek meg @tweetsuli blogját, mert zseniálisan bemutatja a Twitter használatát!)

Szóval... "What's happening?", szövegkocka, alatta pedig "Timeline", "@Mentions", "Retweets", "Searches", "Lists". A "@Mentions"-re kell klikkelni és megtaláljuk az összes eddigi olyan tweet-et, ahol a nevünk meg volt említve.


2011. január 14., péntek

Mit jelent a #TGIF a Twitteren?

Már egy ideje izgatta a fantáziánkat, hogy mit jelent a #TGIF. Nem értettük. Ugye kettős kereszt szerepel előtte, tehát ráklikkelve, elvezet bennünket egy gyűjtő oldalra, de még ott sem vált világossá. A szó láttán egyből az amerikai étterem láncolat a T.G.I. Friday's jutott eszünkbe, de furcsának találtuk már elsőre ezt a gondolatot. Ááááá, kizárt dolog, hogy a T.G.I. Friday's-t emlegetné mindenki. Aztán észrevettük, hogy ez a "szócska" csak egy bizonyos napon fordul elő a Twitteren állandóan... mégpedig péntekenként. Ma már nem bírtuk tovább, így nyomozásba kezdtünk! :) És megtaláltuk a megoldást... hogy mennyire egyszerű! Tudni szeretnétek már ti is, ugye?

Szóval...

#TGIF = Thank God it's Friday! :) Ami kifejezi azt, hogy mennyire örülsz, hogy végre péntek van, mert jön a hétvége!

Figyeljétek meg péntekenként, főleg külföldi twitterezőknél, hogy milyen sokan használják a #TGIF-t. Ha ti is örültök, hogy végre pééééééééééééééééééééééééééééntek van, használjátok ti is! :)

2011. január 13., csütörtök

2011. január 10., hétfő

Mi is az az #FF és hogyan működik?

Most a rejtélyes #FF világába kalauzoljuk el olvasóinkat, hogy mi is ez a FollowFriday. Igen az FF ezt jelöli, FollowFriday. Először egy vicces karikatúrán keresztül mutatjuk meg, aztán el is magyarázzuk a lényegét, hogy miért érdemes használni.

*****


1. "A" személy kiír (tweetel) valami rendes vagy informatív dolgot a falára: 
"Néha maréknyi mennyiségű bébi nyuszit teszek a nadrágomba, mert olyan csodásan csiklandozzák az ágyékomat."



2. "B" személy látja "A" személy kiírását (tweetjét) és teljes szívvel egyetért vele: "A fenébe is, igaza van "A"-nak. Én is szeretem, ha délutánonként nyuszik csiklandozzák az ágyékomat."



3. "A" személy egy újabb információ gazdag gondolatát teszi közzé: 
"Tudjátok mit utálok? Azokat az embereket, akik medencében finganak. Hé uram, látom a buborékjait! Szégyellje magát a büdös tette miatt."



4. "B" személy újra le van nyűgözve: 
"Hát ez az! Hogy várhatják el, hogy úgy ússzak, mint egy bajnok, ha állandóan metángázos területeket kell kikerülnöm a víz alatt? Ezeknek az embereknek cipzározható táskát kellene húzni a seggükre!"



5. "B" személy ezek alapján eldönti, hogy javasolja "A" személyt a haverjainak követésre, és az üzenete (tweetje) elé teszi a #FF jelet, valamint "A" személy (Twitter) neve elé a @ jelet:
"#FF @"A" személy, mert üzenetei (tweetjei) tele vannak örömmel és csodával. Vagyis, ha az üzenetek (tweetek) ízletes zöldségek lennének, akkor az ő üzenete egy kib....tt padlizsán lenne."



6. Mi történik ezután? "B" személy haverjai látják, hogy "B" kit ajánl követésre: 
"C" haver: "Láttad "B" javaslatát FollowFriday-re? Mert én igen, és el is kezdtem követni "A"-t."
"D" haver: "Anyám, jó, hogy láttam! Azonnal elkezdtem követni én is "A"-t."
"E" haver: "Uram atyám! Én is! A legcsodálatosabb dolog volt az életemben, hogy elkezdtem követni őt, amióta felnőtt pelenkát hordok."



7. De mit is jelent ez valójában:
Mit lát "F" személy az üzenőfalán? Hát ezt...
"B" személy: #FF @"A" személy, mert az üzenetei (tweetjei) annyira királyok, hogy becsoki.
"C" haver: #FF #followfriday @HorseEaterDood, @ohhithere, @picklefarmer4life, @IndigestionGrl, @CatThatBurps, @"A"személy.
"G" személy: #followfriday kövesd ezeket a jófej embereket @BoobsAreNeat, @DontEatTiresTheyTasteBad, @ChocolateEater, @"A" személy, @Thunderstorm.



"C" haver: "Láttátok "B" személy ajánlatát FollowFriday-re?"
"D" haver: "Nem, nem láttam. Csak őrületes mennyiségű kettős keresztet és ajánlásokat láttam.
"E" haver: "Ugyanez nálam is. Ez olyan volt, mintha egy felfuvalkodott, arra járó hajót néző üvöltöző oroszlánfóka csapatra hallgatnék a párkapcsolati tanácsok témában." (vagyis semmit nem ért).

Képek forrása: Oatmeal Comics

*****

Azoknak, akik még nem használják a Twittert, lehet, hogy ez a karikatúra nem volt vicces... azoknak, akik használják, igen. :) Lássuk, akkor a lényeget...

Korábban már írtunk arról, hogy hogyan érdemes követni a Twitteren, de arról nem, hogyan találjuk meg a számunkra érdekes embereket. Random módon elkezdünk követni akárkit? Követnél olyanokat, akiket az általad követettek ajánlanak? A legbiztosabb módszer az lenne, hogy megkérdeznéd egy barátodat, ő kit javasol követésre, igaz? Na, így kezdődött egy péntek reggel a FollowFriday... mostanra pedig trenddé vált, hogy minden pénteken ajánlunk egy vagy akár ötven személyt követésre.

És, hogy miért működik sikeresen a FollowFriday?
1. Mert könnyű és kis erőfeszítésbe kerül. :)
2. Ajánlhatsz/promózhatsz egyet vagy akár százat követésre.
3. Nagy az esélye annak, hogy téged is követésre ajánlanak olyanok, akiket te ajánlasz.
4. Rengeteg infót szerezhetünk, új blogokat, weblapokat találhatunk a FollowFriday-nek köszönhetően.
5. Minket is sokan találhatnak meg az ajánlásokon keresztül, ezáltal növelhetjük Twitter oldalunk, blogunk, weblapunk látogatottságát.

Hogyan használjuk, alkalmazzuk a FollowFriday-t?
1. Akkor kezdj hozzá, ha éppen péntek van, ez ugye a nevéből (Friday) is adódik. :)
2. A 140 karakternyi hely elejére a "What's happening?" kockába írd ki a FollowFriday bármelyik változatát:  #FF vagy #FollowFriday vagy #ff vagy #followfriday (ha már járatos Twitter felhasználó leszel, rájössz, hogy a rövidített változatok valamelyikét érdemes használni).
3. Vedd annak a felhasználónevét (Username), akit ajánlani akarsz, tedd a neve elé a @ jelet. Írhatsz utána bármilyen szöveget, hogy például ezért és ezért ajánlod X-et követésre. De ha több nevet akarsz felsorolni és nem akarsz részletekbe menni, hogy miért ajánlasz valakit, akkor egymás után felsorolhatod az ajánlandó delikvenseket: #FF @X, @Y, @Z, @A, @B. Nem fontos vesszővel elválasztani a felsorolandókat, de egy szünet feltétlen legyen a két ajánlott között.
4. Ezáltal az összes követőd látni fogja, hogy te kiket ajánlasz és a @ jelnek köszönhetően rá is tudnak klikkelni az ajánlott személyekre.
5. A # jel pedig a Twitteren belül egy fontos szimbólum, ugyanis a közvetlen utána írott szavakat a Twitter címkeként kezeli. Ez lehetővé teszi különböző oldalaknak, hogy az adott címkét nyomon kövessék, valamint azok, akik az adott oldalt követik, vagy Twitter fiókkal rendelkezve csatlakoznak az oldalhoz, a hasonló címkékkel megjelölt bejegyzéseket látni fogják.


A FollowFriday már csak azért is népszerű lehet, mert felállítottak egy FollowFriday rangsorolót, amivel országokat, felhasználókat rangsorolnak az alapján, hogy péntekenként hányan ajánlották az adott személyt követésre és ő hány személyt ajánlott. A felállított rendszer az alábbi szavakra keres rá: #FF, #ff, #FollowFriday, #followfriday csütörtök 12:00 GMT és szombat 12:00 GMT között. Erre azért van szükség, hogy az időeltolódásokat miatt minden ország FollowFriday ajánlásait figyelembe tudják venni. Büszkén jelentjük, hogy egyikünk a FollowFriday magyarországi rangsorában többször is a 10. és 20. hely között végzett! ;)